Karsta gaisa ģenerators

  1. Vajadzīgie temperatūras un gaisa plūsmas iestatījumi

    Karstā gaisa ģeneratora temperatūras iestatījums ir atkarīgs no veicamā darba rakstura. Svarīgs ir arī gaisa plūsmas iestatījums Tas ir atkarīgs no apstrādājamā materiāla un vēlamās darba ražības. Optimāli rezultāti ir gūstami pie pareizi izvēlētiem temperatūras un gaisa plūsmas iestatījumiem.
  2. Vispār, karstā gaisa ģeneratora augstākais temperatūras iestatījums ir derīgs ūdensvada cauruļu lodēšanai vai atkausēšanai, taču šāda temperatūra ir piemērota arī krāsas noņemšanai. Zemākie temperatūras iestatījumi ir ideāli krāsas žāvēšanai un plastmasas veidošanai. Pirms darba vienmēr veiciet pārbaudi apstrādājamā priekšmeta slēptā vietā pie zemākā temperatūras iestatījuma un tad pakāpeniski paaugstiniet temperatūru, līdz panākat vēlamo rezultātu. Tas ir atkarīgs no veicamā darba rakstura. Piemēram, lietojot karstā gaisa ģeneratoru lakas vai krāsas noņemšanai, Jūs varat varēsit vērot, ka pie vajadzīgās temperatūras krāsa kļūst mīksta un tajā sāk veidoties pūslīši. Tas ir redzams, veicot apstrādes mēģinājumu uz materiāla atgriezuma. Ja vēlaties lietot karstā gaisa ģeneratoru vara cauruļu lodēšanai, tad pie vajadzīgās temperatūras caurules savienojuma vietās sāk kust lodmateriāla stieple.
  3. Lai gūtu optimālus rezultātus, ir pareizi jāizvēlas arī karstā gaisa ģeneratora veidotās gaisa plūsmas iestatījums. Ja vēlaties uzkarsēt tikai noteiktu apstrādājamā priekšmeta daļu, piemēram, lodējot vai metinot nelielas iespiestās plates, Jūs varat normāli strādāt arī pie nelielas gaisa plūsmas. Tas ļaus nesakarsēt pārējo virsmas daļu. Ja vēlaties lietot karstā gaisa ģeneratoru pavarda iededzināšanai vai krāsas noņemšanai no lielāka izmēra virsmas, ieteicams izvēlēties lielāku gaisa plūsmu. Taču, ja nākas veikt apstrādi neizturīgu daļu tuvumā, piemēram, noņemot krāsu no logu rāmjiem, optimālo gaisa plūsmu vajadzēs no jauna piemeklēt.