Karsta gaisa ģenerators

 1. Kādiem uzdevumiem ir paredzētas dažādās karsta gaisa ģeneratora sprauslas?

  Dažādās sprauslas ir paredzētas dažāda rakstura darbu precīzai veikšanai, piemēram, karstā gaisa plūsmas virzīšanai uz noteiktu punktu vai prom no loga stikla. Pārdošanā ir pieejamas daudzas un dažādas sprauslas, no kurām izplatītākās ir parādītas šeit.
 2. 1) Samazinošā sprausla

  Šo sprauslu var lietot, lai uzkarsētu daļu no darba virsmas. Tas ir ērti, veicot lodēšanu un atlodēšanu, kā arī, liecot plastmasas caurules. Maza-diametra samazinošās sprauslas (ar Ø 9 mm) ir lietojamas kopā ar karstā gaisa ģeneratoriem ar elektronisku temperatūras stabilizēšanu. Šāds instruments ir lietojams precīziem darbiem, piemēram, iespiesto plašu lodēšanai. Maza diametra sprauslas tiek lietotas arī kopā ar citām papildierīcēm, kas pievienotas karstā gaisa ģeneratoram ar elektronisku temperatūras stabilizēšanu.
 3. 2) Atstarojošā sprausla

  Šī sprausla ir ideāli lietojama plastmasas cauruļu liekšanai, vara cauruļu lodēšanai, termosarūkošu caurulīšu saraukšanai un vēl daudziem citiem darbiem, kuru lakā priekšmets jāuzkarsē pa visu tā perimetru.
 4. 3) Virsmas sprausla

  Virsmas sprausla ļauj izkliedēt karsto gaisu pāri visai apstrādājamajai virsmai. Virsmas sprauslu var lietot veco grīdas pārklājumu vai vinila noņemšanai, kā arī veca krāsojuma attīrīšanai ar ļoti augstas temperatūras palīdzību.
 5. 4) Sprausla stikla aizsardzībai

  Sprausla stikla aizsardzībai tiek lietota, lai novirzītu sānis karstā gaisa plūsmu un pasargātu stiklu, attīrot veco krāsu no logu rāmjiem vai mīkstinot tepi.
 6. 5) Šķeltā sprausla

  Šķeltā sprausla tiek stiprināta pie maza diametra samazinošās sprauslas. Šāda kombinācija ir lieliski piemērota PVC tarpolīna metināšanai. Jāpiezīmē, ka šo sprauslu var lietot vienīgi kopā ar karstā gaisa ģeneratoru ar elektronisku temperatūras stabilizēšanu.
 7. 6) Metināšanas sprausla

  Arī metināšanas sprausla tiek stiprināta pie maza diametra samazinošās sprauslas. Metinot plastmasu, caur sprauslu jāvirza noteikta materiāla metināšanas stieņi, kas tiek iekausēti metinājuma šuvē. Jāpiezīmē, ka šo sprauslu var lietot vienīgi kopā ar karstā gaisa ģeneratoru ar elektronisku temperatūras stabilizēšanu.