SKIL spiediena kontrole ”Pressure Control“: jo mazāks spiediens, jo labāka slīpēšana

Vai Jūs kādreiz no rīta dzerat svaigu apelsīnu sulu? Vai cenšaties iespiest apelsīnu sulu spiedē pēc iespējas stiprāk, uzskatot, ka tā iegūsit vairāk sulas un izspiešana notiks ātrāk? Patiesībā ir tieši otrādi. Stipri piespiežot apelsīnu, samazinās sulu spiedes dzinēja griešanās ātrums, kā rezultātā tā vairs nespēj pienācīgi darboties. Bet kā slīpēšanas laikā?

Veicot slīpēšanu, ļaudis rīkojas tieši tāpat. Viņi uzskata, ka pie stiprāka spiediena slīpmašīna spēs noslīpēt vairāk materiāla.

Arī šoreiz ir pavisam otrādi. Pie stipra spiediena slīpmašīnas dzinējs var pavisam apstāties, kā rezultātā slīpēšana vairs nenotiks. Turklāt stiprais spiediens izraisa nogurumu un rada sāpes rokās un delnu locītavās.

Tas ir iemesls, kāpēc firma SKIL ir ieviesusi savās slīpmašīnās spiediena kontroles funkciju. Tās darbības princips ir ļoti vienkāršs. Mūsu slīpmašīnas ir apgādātas ar 4 mirdzdiodēm: divas no tām ir zaļas, viena oranža un viena sarkana. Tās atbilst dažādām spiediena pakāpēm uz slīpmašīnu. Laikā, kad spiediens atbilst ”zaļajai zonai“, slīpmašīna darbojas normāli, nodrošinot optimālus slīpēšanas rezultātus. Ja iedegas oranžā mirdzdiode, spiediens uz slīpmašīnu ir pārāk stiprs. Taču, iedegoties sarkanajai mirdzdiodei, spiediens uz slīpmašīnu nekavējoties jāsamazina, ļaujot tai pašai darīt savu darbu. Galu galā, kāpēc gan Jums būtu jānogurdina savas rokas, ja slīpmašīna var strādāt Jūsu vietā?