Vēsture

Kā tas viss sākās...

1921

Tas viss sākās 1921, kad izgudrotājs Edmons Mičels stāvēja cukurniedru laukā Luiziānā, Amerikā. Tur viņš redzēja, kā strādnieki izmanto mačetes, lai ar rokām izcirstu sev ceļu caur biezajām, sīkstajām cukurniedrēm. Tas bija smags un nogurdinošs uzdevums. To redzot, Mičels nodomāja, ka jābūt vieglākam ceļam, kā veikt šo darbu. Un šī doma vēlāk noveda viņu pie Skil korporācijas dibināšanas.

Vēlāk savā Ņūorleānas darbnīcā viņš izstrādāja mehānisku mačeti. Taču, lai šī ideja darbotos, viņš redzēja, ka asmenim kaut kādā veidā jāliek rotēt. Drīz vien viņš sāka pilnveidot savu pirmo ideju, kā rezultātā 1923. gadā tika izstrādāts pasaulē pirmais elektriskais rokas zāģis. Ņūorleānas avīzē par šo izgudrojumu tika nodrukāts īss zemsvītras rakstiņš.

Lauksaimnieks Džozefs V. Salivans izlasīja šo rakstiņu ceļā no Mineapolisas uz Florīdu. Viņš nodomāja, ka tā ir lieliska ideja, un devās tieši uz Ņūorleānu, lai uzmeklētu Edmonu Mičelu.

1924

Pēc elektriskā rokas zāģa tālākas pilnveidošanas Edmons Mičels un Džozefs V. Salivans 1924. gadā nodibināja uzņēmumu „Mičela elektrisko rokas zāģu kompānija”. Viņi nosauca savu revolucionāro zāģi par „SKIL zāģi (Skilsaw)”.

1926

Edmons Mičels vēlējās nodarboties ar to, kas viņam bija vistuvāk sirdij: ar dažādu lietu izgudrošanu. Tāpēc viņš 1926. gadā pameta kompāniju. Šajā pašā gadā nosaukums „Mičela elektrisko rokas zāģu kompānija” tika pārveidots par „SKILSAW Incorporated”. Un līdz gada beigām jau bija saražoti 2000 ripzāģi.

1928

Šajā gadā elektroinstrumentu ražošanā pirmo reizi tika izmantoti alumīnija lējumi. SKIL bija pionieris alumīnija izmantošanā, kas ļāva padarīt elektroinstrumentus vieglākus un izturīgākus. Šajā pašā laikā tika ieviesti vairāki uzlabojumi, kas ļāva paaugstināt instrumentu darbības drošību. Pirmais pārnesamais elektriskais ripzāģis, tā saucamais „Modelis E“ tika izstrādāts 1928. gadā.

1934

Pēc vairākus gadus ilga perioda, kura laikā tika ražoti un pārdoti vienīgi ripzāģi, SKIL 1934. gadā izlaida savas pirmās urbjmašīnas.

1936

1936. gadā firmā SKIL tika izstrādāta un ieviesta pensiju un apdrošināšanas sistēma tās darbiniekiem. Tajā laikā, kad darbs bija slikti atalgots un kompānijas nenodrošināja saviem darbiniekiem nekādu papildu atbalstu, tas bija ļoti progresīvs jauninājums.

1937

Modeļa 77 ripzāģis, kam vēlāk bija lemts kļūt par SKIL vadošo izstrādājumu, tika pirmo reizi izgatavots 1937. gadā. Šis instruments bija ļoti izturīgs un drošs darbībā un drīz vien kļuva par standartu šajā rūpniecības nozarē. Tirgotāji to uzskatīja par vislabāko no tai laikā pieejamajiem pārnēsājamajiem elektriskajiem zāģiem.

1947

Firmas SKIL izstrādājumu sortiments papildinājās ar tādiem izstrādājumiem, kā elektriskie skrūvgrieži, triecienatslēgas, elektriskās urbjmašīnas un perforatori, slīpmašīnas, dzīvžoga trimeri un dažādu veidu ripzāģi, kas turklāt tika nodrošināti ar plašu piederumu klāstu!

1952

Kompānijas nosaukums „SKILSAW Incorporated” tika nomainīts uz „Skil Corporation”, kas atspoguļo tās ražoto izstrādājumu lielo dažādību ar daudziem simtiem modeļu. Bet nosaukums „SKILSAW” tika reģistrēts kā kompānijas tirdzniecības zīme.

1961

Pozitīvo eksporta rādītāju dēļ SKIL nolēma dibināt savu organizāciju Eiropā, kā rezultātā 1961. gadā Bredā (Nīderlande) tika atvērta kompānija Skil Nederland N.V. Par uzņēmuma izpilddirektoru tika apstiprināts SKIL līdzdibinātāja Džozefa Salivana mazdēls Džons V. Salivans. Līdz gada beigām firma SKIL bija ievērojami paplašinājusi savu darbību, atverot daudzas tirdzniecības pārstāvniecības visā Eiropā. Centrs Bredā kļuva par firmas galveno mītni Eiropā, kas apkalpoja visu kontinenta tirgu.

1966

Šajā gadā firmas galveno mītni Bredā apmeklēja firmas līdzdibinātāja Džozefa Salivana dēls Boltons Salivans. Un vēl 1966. gadā tika izgatavots SKIL desmitmiljonais elektroinstruments.

1996

1996. gadā firmu SKIL iegādājās uzņēmums Robert Bosch GmbH.

2008

SKIL Eiropas nodaļa izlaiž instrumentu sēriju „SKIL Masters“. Tas nozīmē, ka tagad bez amatieriem paredzētajiem izstrādājumiem SKIL Europe piedāvā instrumentus arī profesionāliem lietotājiem.

2011

SKIL dārza instrumenti tika no jauna laisti pārdošanā Eiropā. Visi SKIL dārza instrumenti ir saderīgi ar SKIL unikālo vieglās uzglabāšanas sistēmu „Easy Storage System“, kas nodrošina tiem ērtu, vietu taupošu uzglabāšanu.

2017

SKIL 2017. gadā ir iegādājies firmu Chervon (HK) Ltd. Firmas Chervon misija ir nepārtraukta inovatīvu izstrādājumu radīšana, un tā lielā mērā atbilst SKIL specializācijai, kas fokusējas uz viegli pieejamu un viegli lietojamu “viedo” izstrādājumu radīšanu.